Okulary przeciwsłoneczne zimą – chroń oczy - Blog Optidotum

Blog

Okulary przeciwsłoneczne zimą – chroń oczy

16 stycznia 2020

okulary przeciwsłoneczne zimą

Dla osób dbających o oczy okulary przeciwsłoneczne zimą powinny być obowiązkowe. Zimą trzeba nawet lepiej chronić wzrok przed słońcem niż latem, ponieważ zimą do naszych oczu dociera aż 85 proc. promieniowania odbitego od śniegu. Okulary chronią nie tylko przed słońcem, które szkodzi oczom, ale również przed mroźnym wiatrem.  

Okulary słoneczne powinniśmy nosić zimą nie tylko po to, by zadać szyku, ale wręcz powinniśmy to robić w trosce o nasze oczy. Pamiętajmy, że zimowe słońce szkodzi oczom, ponieważ różni się od letniego kątem padania i natężenia promieni. Promieniowanie UV w okresie jesienno-zimowym jest takie samo jak latem, a więc jest szkodliwe dla wzroku. Zimą promieniowanie słoneczne jest jeszcze bardziej szkodliwe ze względu na odbijanie się promieni od jasnego śniegu i lodu. Promieniowanie UV bombarduje wręcz nasze oczy ze wszystkich stron.

Okulary przeciwsłoneczne zimą

Dlatego trzeba jak najwięcej mówić o tym, że okulary przeciwsłoneczne trzeba nosić również zimą. Świetnie zdają sobie z tego sprawę szczególnie miłośnicy sportów zimowych. Również wielu kierowców nieraz doświadczyło na własnych oczach, że zimą czasami nie da się wręcz prowadzić auta bez okularów przeciwsłonecznych. Nawet na zwykły zimowy spacer powinniśmy się zaopatrzyć w okulary przeciwsłoneczne z filtrem.

okulary przeciwsłoneczne zimą

Zadbaj o dobre okulary

By okulary przeciwsłoneczne dobrze spełniały swoją funkcję i rzeczywiście chroniły oczy przed zimowym słońcem, nie mogą być byle jakie. Muszą to być okulary dobrej jakości, które będą spełniać funkcję ochronną. Nie oszczędzajmy na zakupie okularów przeciwsłonecznych – postawmy na produkt renomowanej marki. Sprawdzonym źródłem będzie optyk, a nie market czy modowa sieciówka. Chodzi przecież o zdrowie naszych oczu, które mamy tylko jedne i powinny służyć nam do końca życia.