Ochrona oczu przed UV – praktyczne porady - Blog Optidotum

Blog

Ochrona oczu przed UV – praktyczne porady

21 stycznia 2020

ochrona oczu przed UV

Najlepszym rozwiązaniem, które pomoże chronić oczy przed szkodliwym działaniem UV, jest noszenie odpowiednich okularów z filtrami, zarówno przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Ochrona oczu przed UV powinna nam wejść w nawyk.

Dzięki prawidłowo dobranym okularom z filtrem przede wszystkim zapewnimy sobie redukcję wpływu promieniowania ultrafioletowego i zmniejszymy ryzyko wystąpienia chorób oczu. Warto wiedzieć, że okulary z filtrem stosuje się również w profilaktyce zachorowań na zaćmę. Nie można również zapominać, że tego typu ochrona zapobiega nadmiernemu starzeniu się skóry na powiekach.

Skuteczna ochrona oczu przed szkodliwym działaniem UV

Dobrym rozwiązaniem dla osób z różnymi wadami wzroku są okulary korekcyjne niebarwione, dzięki którym można skutecznie zadbać o swoje oczy. Wielkość wady refrakcji nie ma znaczenia, bowiem obecnie można odpowiednio dobrać szkła i oprawki do każdej wady wzroku. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla kierowców, którzy w trakcie codziennej jazdy narażeni są na działanie promieni UV. Profesjonalne okulary powinny zawierać powłokę antyrefleksyjną, a także filtr polaryzacyjny, które zapewniają większą przejrzystość i znacząco poprawiają jakość widzenia. Decydując się na zakup okularów z filtrami, należy więc wybierać wyłącznie te modele, które posiadają właściwe certyfikaty UVA oraz UVB.

ochrona oczu przed UV

Pamiętaj o okularach z filtrami o każdej porze roku

Odpowiednia ochrona oczu przed promieniowaniem ultrafioletowym jest więc niezmiernie ważna dla naszego zdrowia. Warto więc pamiętać o okularach z filtrami nie tylko podczas wakacji czy lata, ale o każdej porze roku. Aby dodatkowo zminimalizować negatywne działanie słońca, należy też korzystać z wyjątkową ostrożnością z solarium (zawsze korzystać z okularów ochronnych podczas sesji opalania), dbać o właściwe nawilżenie oczu oraz stosować dietę bogatą w zielone warzywa. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że w przyszłości unikniemy nieprzyjemnych dolegliwości oczu.