Ochrona oczu kierowców – dobór soczewek - Blog Optidotum

Blog

Ochrona oczu kierowców – dobór soczewek

25 stycznia 2020

Ochrona oczu kierowców

Ochrona oczu kierowców powinna być priorytetem, by dbamy o bezpieczeństwo na drodze. Prowadzenie samochodu angażuje wiele zmysłów. Jednocześnie jest to czynność obarczona wysokim ryzykiem w razie pomyłki. Naprzeciw szczególnym wymaganiom ochrony wzroku kierowców wychodzą producenci soczewek okularowych, oferując rozwiązania służące ochronie oczu kierowców.

Dla dobrego widzenia i ochrony oczu kierowców w warunkach drogowych ma znaczenie każdy aspekt techniczny soczewki okularowej oraz oprawy, zwiększając komfort i poziom jego bezpieczeństwa.

Ochrona oczu kierowców

Światło słoneczne może być jednym z czynników, które w największym stopniu utrudniają jazdę samochodem. Jesienią i zimą przez niemal cały dzień słońce jest nisko na horyzoncie i „świeci prosto w oczy”. Gdy spadnie śnieg, oślepienie jest dwa razy większe wskutek odbicia. Ze względu na ten fakt dla kierowców korzystających z okularów najlepszym rozwiązaniem tego problemu będą soczewki fotochromowe lub barwione. Soczewki fotochromowe mają tę przewagę nad soczewkami barwionymi, że dostosują stopień zaciemnienia do aktualnego nasłonecznienia. W nocy lub wieczorem są zupełnie (prawie zupełnie) bezbarwne. Dzięki nim kierowca może założyć jedną parę okularów i niezależnie od pory dnia prowadzić samochód. Przewagą soczewek zabarwionych na stałe jest z kolei lepsza ochrona przed intensywnym światłem.

Ochrona oczu kierowców

Soczewki polaryzacyjne

Z pewnością kierowca, który raz wypróbował okulary wyposażone w filtr polaryzacyjny, już nigdy nie zrezygnuje z wygody i wysokiej jakości widzenia, jaką one zapewniają. Okulary polaryzacyjne sprawiają, że widzenie jest bardziej przejrzyste, kolory bardziej żywe i do oczu dociera zdecydowanie mniej odblasków. Dzięki temu jazda samochodem jest o wiele bardziej bezpieczna i komfortowa.