Okulary dla sportowców – szeroki wybór - Blog Optidotum

Blog

Okulary dla sportowców – szeroki wybór

31 stycznia 2020

okulary dla sportowców

Na rynku można spotkać produkty co najmniej kilku dużych, liczących się w skali światowej producentów, którzy oferują okulary dla sportowców. W związku z tym miłośnicy aktywności mają w czym wybierać.

Okulary dla sportowców są wykonywane z materiałów do niedawna zarezerwowanych dla zastosowań specjalnych. Są to przede wszystkim poliwęglany, włókna węglowe, kompozyty. Wygodę noszenia w każdych warunkach zapewniają solidne wkładki silikonowe zapobiegające powstawaniu otarć. Możliwość korekcji wzroku jest dość szeroka: typowo można stosować soczewki o sile od -6 do +6 Dioptrii, zwykłe lub cylindryczne, przyciemniane, fotochromy powlekane warstwami antyrefleksyjnymi, polaryzacyjnymi itp. Dostępne są różne rozmiary opraw, w tym najmniejsze, dziecięce. Jednak ceny, nie są niskie: z łatwością można przekroczyć próg 500–600 zł.

Okulary dla sportowców – charakterystyka

Godne uwagi jest to, że okulary produkowane specjalnie dla sportowców różnią się sposobem wprowadzenia korekcji wzroku. Można spotkać modele, w których soczewka jest wykonana w całości w technologii bezpiecznej, i takie, w których soczewki korekcyjne montuje się w dodatkowych ramkach umieszczonych pod nakładkami przeciwsłonecznymi. Dlatego też pierwsze zapewniają zdecydowanie lepszy poziom ochrony.

„Niezniszczalne” okulary dla dzieci

„Niezniszczalne” okulary dla dzieci docenią rodzice, nawet jeśli ich pociechy nie uprawiają żadnego sportu. Aktywny i pomysłowy kilkulatek potrafi zamienić każdą, nawet z pozoru zupełnie niewinną zabawę na podwórku w ekstremalną konkurencję, w której zniszczeniu może ulec dowolne ubranie i każde „zwykłe” okulary.

Okularom sportowym towarzyszy szereg akcesoriów komponujących się z nimi pod względem stylu: taśmy i paski zabezpieczające przed spadnięciem, wymienne nakładki przyciemniane dostępne w wielu odcieniach, części zapasowe dostosowane do łatwego, samodzielnego montażu. Oprócz nich dodatki w rodzaju środków czyszczących, płynów zapobiegających zamgleniu, pokrowców twardych i miękkich. Pokrowce zasługują na szczególną uwagę, ponieważ dość drogie okulary wymagają ostrożnego traktowania i przechowywania. Nietypowy kształt i większe wymiary sprawiają, że nie można ich schować do zwykłych futerałów.

okulary dla sportowców