Nowoczesne oprawy okularowe dla wygody użytkowania - Blog Optidotum

Blog

Nowoczesne oprawy okularowe dla wygody użytkowania

6 lutego 2020

nowoczesne inteligentne oprawy okularowe

Wybierz nowoczesne oprawy okularowe dla wygody użytkowania i postaw na nowoczesne rozwiązania. W obszarze produkcji oprawek okularowych coraz bardziej popularne stają się innowacyjne koncepcje łączące bezpieczeństwo i funkcjonalność. Oprócz tradycyjnych oprawek na rynku pojawiają się także nowatorskie rozwiązania. Pozwalają one na przykład na swobodne wyginanie ramek czy dostosowanie ich do soczewek okularowych.

Bez wątpienia sektor opraw okularowych zrewolucjonizowało pojawienie się na rynku nowych tworzyw sztucznych i różnego rodzaju metali oraz ich stopów. Obecnie większość opraw powstaje z tworzywa sztucznego, metalu oraz włókna węglowego. W zależności od pożądanych cech oprawy stosuje się różnorodne połączenia tych materiałów. Wyjątkową popularnością cieszy się obecnie acetat (octan celulozy) – materiał pochodzenia naturalnego, który wykazuje właściwości hipoalergiczne. Dużą zaletą tego materiału jest jego lekkość oraz szerokie możliwości w zakresie kształtowania. Można z niego wytwarzać oprawki o nieskończonej kombinacji kolorów i kształtów. Jest to także materiał elastyczny, który z łatwością dopasowuje się do kształtu głowy.

Personalizacja rozwiązań – nowoczesne oprawy okularowe dla wygody

Na rynku dostępne są także oprawy okularowe o charakterze modułowym, tj. posiadające elementy wymienne. Taka konstrukcja pozwala na samodzielną zmianę oraz mocowanie zauszników. Nie są one bowiem na stałe przytwierdzone do szkieletu oprawy za pomocą śrub czy innego typu mocowań. Do wyboru mamy także elastyczne i lekkie oprawy z bezśrubowymi zawiasami.

Postaw na nowoczesne rozwiązania dla najmłodszych

nowoczesne inteligentne oprawy okularowe

Wśród najmłodszych użytkowników oraz osób wyjątkowo aktywnych królują oprawy okularowe o wysokim poziomie giętkości i elastyczności. Pozwala to minimalizować ryzyko ich uszkodzenia, złamania czy zarysowania. Przy produkcji tego typu oprawek jako bazowy wykorzystuje się termoplastyczny, nylonowy materiał zwany TR90. Jest on wyjątkowo lekki i wytrzymały. Cechuje go także to, iż po wygięciu wraca on do swojej pierwotnej formy. Okulary z TR90 są niezwykle wygodne. Dzięki niezwykłej lekkości tego materiału nie odczuwamy faktu noszenia okularów. Łatwo dopasowują się one do kształtu głowy. Reasumując, nowoczesne oprawy okularowe to doskonały wybór.