Wybierz innowacyjne okulary bezpieczne i funkcjonalne - Blog Optidotum

Blog

Wybierz innowacyjne okulary bezpieczne i funkcjonalne

13 marca 2020

Wybierz innowacyjne okulary

Wybierz innowacyjne okulary bezpieczne i funkcjonalne, by zapewnić oczom komfort. W każdym sezonie pojawiają się nowe wzory, kolory i materiały. W produkcji opraw okularowych są wykorzystywane nowoczesne rozwiązania, innowacyjne koncepcje, które zapewniają bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Prócz dobrze znanych, tradycyjnych oprawek wykonanych z plastiku, metalu czy drewna, coraz częściej pojawiają się nowatorskie rozwiązania, dzięki którym oprawki można swobodnie wyginać czy dopasować je do soczewek okularowych.

Wybierz innowacyjne okulary funkcjonalne i bezpieczne

Rewolucyjne zmiany w dziedzinie opraw okularowych zaszły wraz z pojawieniem się nowych tworzyw sztucznych i różnego rodzaju metali oraz ich stopów. Co prawda obecnie większość opraw wytwarza się z acetatu, metalu i włókien węglowych, ale na rynku mamy też nieograniczony niemal wybór opraw wykonanych z połączenia tych materiałów.

Wybierz innowacyjne okulary

Wszechstronny acetat

Acetat, czyli octan celulozy, jest materiałem pochodzenia naturalnego i wykazuje właściwości hipoalergiczne. Jego bodaj najważniejszą zaletą jest lekkość oraz niemal nieograniczone możliwości kształtowania. Z acetatu można  wytwarzać oprawki o nieskończonej kombinacji kolorów i kształtów. Acetat cechuje też elastyczność, dzięki czemu z łatwością dopasowuje się do kształtu głowy.

Personalizacja rozwiązań

Na rynku dostępne są także oprawy okularowe o charakterze modułowym, to znaczy posiadające elementy wymienne. Pozwalają one na samodzielną zmianę oraz mocowanie zauszników, które nie są na stałe przytwierdzone do szkieletu oprawy za pomocą śrub czy innego typu mocowań. Sprawdźmy też elastyczne i lekkie oprawy z bezśrubowymi zawiasami, które zapewnią nam wygodę użytkowania.

Dla najmłodszych

Wśród opraw okularowych dla najmłodszych oraz osób uprawiających aktywności zwróćmy uwagę na modele o dużej giętkości i elastyczności. Dzięki tym cechom minimalizujemy ryzyko ich uszkodzenia, złamania czy zarysowania. Jako podstawowy materiał w produkcji oprawek tego typu wykorzystywany jest termoplastyczny, nylonowy materiał o nazwie TR90. Charakteryzuje się on wyjątkową lekkością i wytrzymałością, a po wygięciu wraca do pierwotnej formy. Nosząc takie okulary, praktycznie nie będziemy ich czuć na nosie. Jest to zasługa lekkości materiału TR90. Docenimy też łatwość, z jaką dopasowują się one do kształtu głowy. Bądźmy zatem dociekliwi i szukajmy nowatorskich rozwiązań, które jak najlepiej spełnią nasze okularowe oczekiwania.

Wybierz innowacyjne okulary