Bezpieczne okulary przeciwsłoneczne dla dziecka - Blog Optidotum

Blog

Bezpieczne okulary przeciwsłoneczne dla dziecka

16 maja 2020

Bezpieczne okulary przeciwsłoneczne dla dziecka

Bezpieczne okulary przeciwsłoneczne dla dziecka są  ważnym sposobem ochrony oczu przed słońcem. Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka powinny być nietłukące i wytrzymałe, najlepiej z acetatu.

Bezpieczne okulary przeciwsłoneczne dla dziecka

Bezpieczne okulary przeciwsłoneczne dla dziecka mają zapewnić oczom komfort patrzenia oraz chronić je przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dziecka, zwróćmy uwagę, by były dobrej jakości. Przekłada się ona bowiem bezpośrednio na bezpieczeństwo. Oprawy powinny być wykonane z bezpiecznych  materiałów, wytrzymałe, ale jednocześnie elastyczne i giętkie.

Oprawy dobrze dopasowane

Kolejna wskazana cecha opraw dla dzieci  to odporność na zgniatanie i wyginanie. Podczas kupna okularów zmierzmy je dokładnie, by były dobrze dopasowane do dziecięcej główki. Okulary powinny przylegać do głowy, ale nie uciskać jej. Dobrze dobrane okulary powinny chronić oczy również przed bocznymi promieniami słonecznymi.

Bezpieczne okulary przeciwsłoneczne dla dziecka

Zadbaj o bezpieczne widzenie dziecka

Bogata oferta okularów przeciwsłonecznych dostępnych w odzieżowych sieciówkach i na straganach  przyciąga wzrok i kusi bogactwem form i kolorów nie tylko dzieci, ale i nas, dorosłych. Jednak to naszym zadaniem, jako rodziców, jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w każdym wymiarze. A okulary kupione w przypadkowym miejscu mogą być niezwykle niebezpieczne, choćby były najpiękniejsze.  

Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka tylko z salonu optycznego

By mieć pewność, że okulary są dobrej jakości, kupujmy je w salonie optycznym. Okulary kupione na bazarze czy straganie podczas wakacji mogą być jedynie zabawką. Nie tylko nie zapewnią skutecznej ochrony wrażliwych oczu przed promieniowaniem UV, ale wręcz mogą zaszkodzić bardziej, niż gdyby dziecko w ogóle nie miało okularów. Pamiętajmy, że okulary przeciwsłoneczne muszą chronić oczy skutecznie.  Kupując okulary w salonie optycznym, kształtujemy od najmłodszych lat odpowiednie nawyki dbania o oczy.

Bezpieczne okulary przeciwsłoneczne dla dziecka