Zaparowane okulary i maseczka - jak sobie radzić - Blog Optidotum

Blog

Zaparowane okulary i maseczka – jak sobie radzić

3 czerwca 2020

Zaparowane okulary i maseczka - jak sobie radzić

Zaparowane okulary i maseczka – jak sobie radzić z tym kłopotem? Mało kto przypuszczał, że z maseczkami ochronnymi będziemy musieli „zaprzyjaźnić się” na dłużej. Warto zatem wiedzieć, jak możemy sobie radzić z zaparowywaniem okularów.

Zaparowane okulary i maseczka – jak sobie radzić?

Noszenie maseczki dla nikogo nie jest komfortowe, ale osoby noszące okulary mają większy problem, ponieważ zaparowane okulary utrudniają widzenie. I choć możemy znaleźć wiele tak zwanych domowych sposobów na radzenie sobie z zaparowywaniem okularów, to bądźmy wobec nich sceptyczni. Stosując niektóre „dobre rady”, możemy porysować i zniszczyć szkła.

Zaparowane okulary i maseczka - jak sobie radzić

Dlaczego okulary parują?

Problem zaparowywania soczewek okularowych do niedawna odżywał tylko w okresie jesienno-zimowym. Podczas zmiany temperatury przy wchodzeniu z zimnego do ciepłego pomieszczenia nasze widzenie było ograniczone. To jednak nie był stan permanentny. Obecnie, gdy wszystko wskazuje na to, że musimy maseczki zaakceptować na dłużej, zadbajmy o okulary.

Środki czyszczące na parujące szkła w okularach

Zaparowane okulary i maseczka – jak sobie radzić z tym problemem? Co zrobić, żeby w maseczce nie parowały okulary? Na rynku znajdziemy wiele specjalistycznych preparatów czyszczących, które i skutecznie zmniejszają zaparowywanie soczewek okularowych, tworząc na nich powłokę hydrofobową. Takie sposoby są zalecane przez specjalistów oczu z uwagi na ich dobry wpływ na szkła. Środki czyszczące wystarczy stosować co kilka dni, by skutecznie zminimalizować powstawanie efektu mgły na soczewkach okularowych.

Zaparowane okulary i maseczka - jak sobie radzić

Zaparowane okulary i maseczka – jak sobie radzić? Wybierz soczewki okularowe z lepszą powłoką!

By nie borykać się z problemem zaparowujących soczewek, można również kupić okulary korekcyjne z soczewkami ze specjalnymi powłokami. To kolejne udogodnienie dla osób noszących okulary, oprócz antyrefleksu czy dodatkowego utwardzenia soczewki, które w zasadzie są już standardowym ”wyposażeniem” okularów. Pokrycie soczewek powłoką hydrofobową czy oleofobową ułatwia spływanie z niej wody, dzięki czemu efekt zaparowania trwa krócej. Profesjonalny optyk doradzi nam w rozwiązaniu powszechnego obecnie problemu zaparowane okulary i maseczka i pomoże w zapewnieniu nam komfortu widzenia.

Zaparowane okulary i maseczka - jak sobie radzić