Jak dopasować oprawki do wyglądu i charakteru - Blog Optidotum

Blog

Jak dopasować oprawki do wyglądu i charakteru

6 czerwca 2020

Jak dopasować oprawki do wyglądu i charakteru

Jak dopasować oprawki do wyglądu i charakteru? Odpowiednio dobre dopasowanie oprawek okularowych, w których będziemy się dobrze czuć i które będą dopełniać nasz wizerunek, wymaga znajomości pewnych zasad doboru, ale przede wszystkim dokładnego określenia naszych potrzeb.

Jak dopasować oprawki do wyglądu i charakteru

Dobrze dobrane oprawki powinny być przede wszystkim dopasowane do twarzy, jednak warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Poza kształtem ważne są też kolor oprawek i szkieł, które warto dopasować do karnacji, włosów i stylu ubierania.

Jak dopasować oprawki do wyglądu i charakteru

Kolor

Jak dopasować oprawki do wyglądu i charakteru?Kolor warto dobierać na zasadzie kontrastu – brunetki o ciemnej karnacji dobrze będą wyglądać w jasnych oprawkach, pasują im również odcienie czerwieni. Dla blondynek polecane są ciemniejsze oprawki lub złote. Rudowłosym pasują odcienie zieleni, złota i miedzi.

Charakter

Ważne jest też dopasowanie okularów do indywidualnego charakteru? Jeśli lubimy się wyróżniać, wybierzmy kolorowe modele w nietypowych kształtach lub modne oprawki. Dla nielubiących ekstrawagancji, ceniących spokojną klasykę idealne będą klasyczne oprawki lub delikatne szkła bezbramkowe, czyli patentki.

Komfort noszenia

Dobrze dopasowane oprawki to takie, w których będziemy się czuć wygodnie. Najlepiej, gdy od razu mamy wrażenie, że nie mamy nic na nosie. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając okulary? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na szerokość oprawek. Dobrze dobrane oprawki nie powinny uciskać skroni ani odstawać. Oprawki nie mogą być ani za duże, ani za małe. Istotne jest również to, jak oprawki „układają się” na naszej twarzy. Źle dobrana oprawka będzie wystawać ponad linię brwi i opierać się o policzki. Sprawi to, że gdy będziemy się uśmiechać, okulary będą się lekko unosić lub uwierać.

Jak dopasować oprawki do wyglądu i charakteru

Grubość soczewek

Dla estetyki i komfortu noszenia bardzo ważna jest też grubość soczewek, które nie we wszystkich rodzajach oprawek będą wyglądać estetycznie. Przy grubych soczewkach warto zdecydować się na grube oprawki okularów i szerokie zauszniki, które ukryją masywne szkła.

Jak dopasować oprawki do wyglądu i charakteru? Profesjonalny optyk służy pomocą

Jeśli wybrane oprawki wydają się idealne, pasują do twarzy, a w dodatku są modne, a mimo to po założeniu gotowych okularów odczuwamy dyskomfort, ponieważ okulary zsuwają się, uciskają lub przekrzywiają, powiedzmy to od razu optykowi, który dopasuje je do kształtu głowy. Dobry optyk w profesjonalnym salonie pomoże nam w znalezieniu właściwych okularów, które zapewnią nam komfort widzenia i modny wygląd.

Jak dopasować oprawki do wyglądu i charakteru