Jakie okulary do komputera wybrać? - Blog Optidotum

Blog

Jakie okulary do komputera wybrać?

13 czerwca 2020

Jakie okulary do komputera wybrać

Jakie okulary do komputera wybrać? Oczy w ciągu wielogodzinnej pracy są narażone na przemęczenie. Możemy tego uniknąć, wybierając odpowiednie okulary do komputera w profesjonalnym salonie optycznym.

Jakie okulary do komputera wybrać?

Optymalną pracę zapewniają zarówno właściwa pozycja przy biurku, odpowiednie oświetlenie, prawidłowe ustawienie monitora, jak i dobrze dobrane okulary ochronne. Poza tym oczy wymagają specjalnej pielęgnacji, więc koniecznie zadbajmy o właściwą dietę. Niezbędne mogą okazać się też specjalistyczne krople nawilżające do oczu.

Jakie okulary do komputera wybrać

Zadbaj o dobre widzenie

Pracując przy komputerze, równocześnie czytamy dokumenty w formie papierowej,  jak i elektronicznej, a dodatkowo jeszcze równocześnie zerkamy w  telefon. To wszystko  powoduje, że wzrok bardzo szybko się męczy. By zadbać o oczy, powinniśmy wybrać specjalne okulary do pracy przy komputerze, z odpowiednimi dodatkami chroniącymi oczy.

Jakie okulary do komputera wybrać

Dodatkowe powłoki

Wybierając okulary do komputera, zdajmy się na doradztwo optyka, który doradzi nam dodatkową powłokę – tzw. powłokę antyrefleksyjną. Okulary z powłoką antyrefleksyjną, która jest przeznaczona specjalnie do pracy przy komputerze, pozwalają zmniejszyć męczące dla oka odblaski pojawiające się na monitorze komputera. Możemy również wybrać  soczewki z powłoką antyelektrostatyczną, które nie tylko zapobiegają elektryzowaniu się i chronią przed nadmiernym osiadaniem kurzu, ale także zabezpieczają przed promieniowaniem elektromagnetycznym.

Dobierz odpowiednie okulary do komputera w profesjonalnym salonie

Pamiętajmy, by okulary kupować w profesjonalnym salonie, w którym optyk wykona nam badanie ostrości wzroku i dobierze soczewki. Niezbędny będzie pomiar wszystkich parametrów i dopasowanie soczewek do oprawy okularów. Źle dobrane okulary ochronne do komputera nie tylko utrudnią pracę przy monitorze, ale także sprawią, że wzrok będzie męczył się jeszcze szybciej, powodując dodatkowe dolegliwości, np. ból głowy. I koniecznie przynajmniej raz w roku kontrolujmy wzrok u okulisty.

Jakie okulary do komputera wybrać