A może wybrać okulary patentki? - Blog Optidotum

Blog

A może wybrać okulary patentki?

20 czerwca 2020

A może wybrać okulary patentki?

A może wybrać okulary patentki? Projektanci okularów proponują mnóstwo możliwości modeli, kolorów i materiałów, z których są wykonane. Oczywiście największy wybór mamy wśród okularów z pełnymi oprawkami. A gdyby poszukać czegoś innego? Ciekawą alternatywą mogą być okulary półramkowe i bezbramkowe, czyli patentki.

A może wybrać okulary patentki?

Bezramkowe okulary składają się tylko z soczewek okularowych, noska i zauszników. Dzięki takiemu rozwiązaniu są niemal niewidoczne na twarzy. Jak zatem szkła okularowe trzymają się pozostałych elementów? Specjalne, mocniejsze i trwalsze soczewki okularowe montowane są do zauszników i noska za pomocą śrubek. Takie rozwiązanie sprawia, że okulary bezramkowe są nie tylko delikatne, ale też bardzo lekkie.

A może wybrać okulary patentki?

Dyskretny wygląd dzięki patentkom

Okulary patentki, dzięki brakowi ramek zapewniają dyskretny wygląd. Stają się jakby „niewidzialne” na twarzy. Okulary bezramkowe mogą być wykonane zarówno z metalu, jak i tworzywa sztucznego. Tego typu okulary są obecne na rynku od bardzo dawna, jednak z racji specyfiki montażu i budowy te oprawki są jednymi z najmniej popularnych. Jednak w ostatnich latach znów wracają na modowe wybiegi i to od razu w wielkim stylu. Znajdziemy je w kolekcjach najbardziej znanych domów mody, jak Christian Dior czy Michael Kors.

A może wybrać okulary patentki?

Uniwersalne patentki

Niezaprzeczalną zaletą patentek jest uniwersalność i dopasowanie do każdego typu urody czy upodobań. Dzięki temu, że wielkość soczewek okularowych można dowolnie dopasowywać, oprawki bezramkowe pasują praktycznie każdemu. Te zalety patentek okazują się nie do przecenienia np. u osób o delikatnych rysach i twarzy i drobnej twarzy. Patentki są przez to niemalże niewidoczne i dobrze prezentują się na twarzy. Patentki mogą też pomóc oswoić się z noszeniem okularów osobom, które wcześniej ich nie nosiły. Osobom, które nie przywykły do oprawek lub po prostu nie czują się komfortowo i pewnie w okularach, patentki nie będą „przeszkadzały” na twarzy. Okulary bezramkowe mają też jeszcze jedną zaletę, która może być ważnym argumentem za ich wyborem. Patentki doskonale sprawdzą się do każdej stylizacji i okazji. Ich uniwersalny charakter może przekonać do zakupu osoby, które nie lubią często zmieniać okularów.

Patentki metalowe czy z tworzywa?

Przy wyborze materiału, z którego wykonane są patentki, również należy zwrócić uwagę na indywidualne preferencje. Może się np. okazać, że mamy alergię na metal, a zatem powinniśmy wybrać okulary z tworzyw sztucznych. Decydując się na wybór bezbramkowych okularów, zdajmy się na pomoc optyka w profesjonalnym salonie, który doradzi najlepsze dla nas rozwiązanie i dopasuje odpowiednie szkła.

A może wybrać okulary patentki?