Wybieramy kolorowe soczewki kontaktowe - Blog Optidotum

Blog

Wybieramy kolorowe soczewki kontaktowe

30 lipca 2020

Wybieramy kolorowe soczewki kontaktowe

Wybieramy kolorowe soczewki kontaktowe, które sprawią, że możemy dowolnie zmieniać kolor tęczówki. W zależności od nastroju czy upodobań możemy mieć tęczówkę w tradycyjnym błękicie czy brązie bądź wybrać kolory nietypowe dla oczu i ekscentryczne.

Wybieramy kolorowe soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe służą już nie tylko do korekcji wzroku, ale przyjmują funkcję modową. Możemy decydować, jaki chcemy mieć kolor oczu. Decydując się na kolorowe soczewki kontaktowe, nie wolno ich kupować w przypadkowym miejscu. Bezpieczeństwo produktu gwarantuje tylko profesjonalny salon optyczny, dlatego trzeba wiedzieć, jakie zagrożenia wiążą się z noszeniem niewłaściwych soczewek.

Kolorowe soczewki kontaktowe tylko w salonie optycznym

Pamiętajmy, że zakupu soczewek należy dokonywać tylko w sprawdzonych salonach optycznych. Zwróćmy również uwagę na markę soczewek i wybierajmy tylko takie, które przeszły testy bezpieczeństwa i mają odpowiednie atesty. Wszystkie szkła kontaktowe to wyrób medyczny, który musi być przystosowany do osoby, która z niego korzysta. Nawet jeżeli nie mamy wady wzroku i chcemy kupić soczewki kosmetyczne, zgłośmy się do optyka. Noszenie niedopasowanych soczewek to ryzyko, zatem nie warto go podejmować i narażać swojego wzroku.

Wybieramy kolorowe soczewki kontaktowe

Bezpieczeństwo to podstawa

Soczewki kolorowe zerówki są równie popularne jak soczewki kolorowe korekcyjne. Pamiętajmy, że nie wszystkie kolorowe soczewki są bezpieczne, jeżeli mamy wadę wzroku. Przed zakupem koniecznie skonsultujmy się z okulistą lub optykiem.

Wybieramy kolorowe soczewki kontaktowe

Jak dopasować najlepszy kolor soczewek?

Przy wyborze kolorowych soczewek warto wziąć pod uwagę naturalny kolor oczu. Przy jasnych oczach warto wybrać soczewki, które wzmocnią i rozświetlą kolor. Przy ciemnych natomiast soczewki przeźroczyste i barwione nie dadzą żadnego efektu. W takim przypadku warto postawić na soczewki o nieprzeźroczystym kolorze, które pozwolą na uzyskanie wyrazistego spojrzenia.

Radykalna zmiana koloru oczu

Warto wiedzieć, że radykalną zmianę koloru oczu zapewnią tylko soczewki o nieprzeźroczystym kolorze. To dzięki nim błękitne oczy mogą stać się brązowe. Na rynku dostępnych jest również wiele niestandardowych kolorów, jak na przykład czerwone lub żółte, imitujące zwierzęce oczy bądź ze wzorami.

Wybieramy kolorowe soczewki kontaktowe

Do wyboru, do koloru

Salony optyczne oferują wiele możliwości dopasowania kolorowych soczewek. Można kupić soczewki toryczne kolorowe, które korygują astygmatyzm. Wpłyną one nie tylko na poprawę ostrości widzenia, ale również dodadzą magnetyzmu i blasku. Bardzo modne są soczewki circle lens, czyli takie, które wykraczają poza tęczówkę, dając tym samym efekt dużej źrenicy, charakterystyczny dla małych dzieci. U dorosłego człowieka będą one łagodzić rysy twarzy, zatem dzięki temu twarz będzie wyglądała młodziej.

Skonsultuj wybór z optykiem

Soczewki kontaktowe kolorowe zawsze będą dobrą inwestycją. Pozwolą na zmianę wyglądu bądź podkreślenie koloru oczu. Jest to ciekawa alternatywa dla zwykłych soczewek. Pamiętajmy, by kupować je w profesjonalnym salonie optycznym i skonsultować wybór z optykiem, by mieć pewność, będą one bezpiecznym zakupem. Używając soczewek, zawsze warto mieć przy sobie krople nawilżające do oczu, które zmniejszą podrażnienia.