Dlaczego powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne? - Blog Optidotum

Blog

Dlaczego powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne?

14 sierpnia 2020

Dlaczego powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne?

Dlaczego powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne? Argumentów przemawiających za noszeniem okularów przeciwsłonecznych jest wiele. Wymieńmy tylko te najważniejsze. Okulary przeciwsłoneczne zapewniają doskonałą ochronę przez promieniowaniem UV i przed oślepieniem, zapobiegają problemom ze wzrokiem w przyszłości, które może spowodować nadmierna ekspozycja oczu na słońce. I przede wszystkim podkreślają stylizację.

Dlaczego powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne?

Dlaczego powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne?

Dlaczego powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne? Mimo że oko adaptuje się do różnych warunków oświetleniowych przy pomocy źrenicy, która zwęża się, gdy silne światło dociera do oka. Jednak dzieje się tak tylko do pewnego stopnia. Oko bowiem może zostać bardzo oślepione promieniami słonecznymi i widzenie wtedy staje się prawie niemożliwe.

Dlaczego powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne?

Ochrona wzroku

Dobre okulary przeciwsłoneczne zapobiegają nie tylko oślepianiu przez słońce, ale też zapewniają doskonałą ochronę przed promieniowaniem UV. Intensywne, lecz niewidzialne dla oka promieniowanie UV może doprowadzić do bolesnego zapalenia spojówek oraz rogówki, a w konsekwencji do uszkodzeń wzroku. Nie powinniśmy lekceważyć sygnałów ostrzegawczych, które dają nam oczy wystawione na zbyt dużą ilość słońca. Oczy są wtedy zmęczone, zaczerwienione i napięte, czasami łzawią. W przypadku wystąpienia takich objawów powinniśmy chronić je przed słońcem przez kilka dni i nabyć dobre okulary przeciwsłoneczne.

Ochrona przed UV

Dlaczego powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne? Okulary przeciwsłoneczne to modowe must have, ale ich podstawową funkcją jest zapewnienie ochrony przed promieniami UV. Chroniąc oczy przed UV, możemy korzystać ze słońca bez problemów, nie narażając się na ewentualne negatywne konsekwencje skutki w postaci uszkodzenia rogówki, soczewki i spojówki. To właśnie jest odpowiedź na tytułowe pytanie, dlaczego powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne.

Dlaczego powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne?

Jakość ma znaczenie

Kupując okulary przeciwsłoneczne, zwróćmy uwagę, by były one dobrej jakości. Chcąc kupić dobre okulary przeciwsłoneczne, które będą chronić oczy, omijajmy zatem szerokim łukiem uliczne stoiska i inne tzw. okazje. Tylko profesjonalny salon optyczny zagwarantuje nam, że spełniają one określone normy i posiadają wymagane certyfikaty. Spełnienie tych warunków gwarantuje odpowiednią ochronę przed UV i dobre widzenie.