Nie wiesz, że potrzebujesz okularów - Blog Optidotum

Blog

Nie wiesz, że potrzebujesz okularów

3 września 2020

Nie wiesz, że potrzebujesz okularów

Nie wiesz, że potrzebujesz okularów, ponieważ wzrok nie pogarsza się z dnia na dzień, a nasz organizm umie dostosować się do nieznacznej zmiany jakości widzenia.

Nie wiesz, że potrzebujesz okularów

Bardzo często sami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że powinniśmy zacząć korygować wzrok. Regularne badania wzroku dadzą nam pewność, że z naszymi oczami jest wszystko w porządku. Wizyty kontrolne u okulisty są szczególnie ważne w przypadku osób z wadami wzroku, które powinny być dobrze wyregulowane, by opóźnić proces ich pogłębiania się.

Nie wiesz, że potrzebujesz okularów

Nie odkładaj wizyty u okulisty

Większość z nas nie przepada za wizytami w gabinetach lekarskich, więc zwykle nie spieszymy się na kontrolę wzroku. W obecnych czasach, gdy spędzamy wiele godzin przed komputerem w pracy, a i w czasie wolnym korzystamy z urządzeń elektronicznych, regularne kontrole wzroku powinny wejść nam w nawyk.

Jak często badać wzrok?

Częstotliwość badań zależy od wielu czynników. Najważniejsze znaczenie ma to, w jakim jesteśmy wieku, czy mamy lub mieliśmy kłopoty ze wzrokiem oraz czy nosimy szkła korekcyjne.

Nie wiesz, że potrzebujesz okularów

Wizyty kontrolne u okulisty dla osób młodych

Osoby młode, które nie zauważają u siebie problemów z widzeniem, powinny odbywać wizyty kontrolne u okulisty raz na dwa, trzy lata. Nie bagatelizujmy tego obowiązku, ponieważ coraz więcej młodych osób ma wady wzroku. Powodem takiej sytuacji jest wszechobecność w naszym życiu urządzeń elektronicznych.

Regularne kontrole u okulisty starszych osób

Osoby starsze, które z racji wieku są bardziej narażone na wady wzroku, powinny się badać częściej. Optymalna częstotliwość w przypadku braku istotnych dolegliwości to raz na rok. Dla osób, które mają wady wzroku i noszą okulary, wizyty u okulisty powinny stać się rutyną. Wszystko również zależy od tego, czy wada się zatrzymała, czy cały czas się pogłębia.  

Nie wiesz, że potrzebujesz okularów

Profilaktyka to podstawa

Jeśli jednak nadal widzimy tak samo, jak w momencie gdy pierwszy raz założyliśmy najnowsze okulary to wystarczy profilaktyczna kontrola raz na dwa lata. Jednak w tym wypadku również uświadomienie sobie, że widzimy coraz gorzej powinno być czynnikiem, który przyspieszy wizytę u specjalisty.

Obserwuj swój wzrok

By odpowiednio wcześnie zareagować na ewentualne problemy ze wzrokiem, pomiędzy wizytami u specjalisty samodzielnie sprawdzajmy swój wzrok za pomocą prostych testów. I nie bójmy się wizyty u okulisty i perspektywy noszenia okularów, bo przy okazji korekcji wzroku mogą stać się doskonałym modowym dodatkiem.

Nie wiesz, że potrzebujesz okularów