Jakie są objawy problemów ze wzrokiem? - Blog Optidotum

Blog

Jakie są objawy problemów ze wzrokiem?

9 września 2020

Jakie są objawy problemów ze wzrokiem?

Jakie są objawy problemów ze wzrokiem? Ponieważ choroby oczu bardzo często rozwijają się powoli, zwykle lekceważymy błahe naszym zdaniem problemy z oczami. Jednak kłopoty z widzeniem mogą sygnalizować nie tylko poważne choroby oczu, ale i schorzenia ogólnoustrojowe.

Jakie są objawy problemów ze wzrokiem?

Jest wiele sygnałów, które nam, laikom, mogą się wydawać nieistotne, ale mogą świadczyć o rozwijających się schorzeniach nie tylko oczu. Jakie objawy powinny nas skłonić do niezwłocznej wizyty u okulisty i korekcji okularowej?

Jakie są objawy problemów ze wzrokiem?

Bóle głowy

Powszechny ból głowy może mieć wiele przyczyn. Zwykle go bagatelizujemy, bo przecież każdego z nas od czasu do czasu boli głowa. Warto jednak obserwować swój organizm, by wiedzieć, kiedy powinien nas zaniepokoić. Gdy pojawia się po długiej pracy przed komputerem, czytaniu, oglądaniu telewizji lub jeździe samochodem, powinniśmy skonsultować te dolegliwości z okulistą. Może się bowiem okazać, że jest on skutkiem choroby oczu.

Ból i zaczerwienienie oczu

Zaczerwienione i bolące oczy powinny być powodem natychmiastowej konsultacji okulistycznej. Częste dolegliwości tego typu ze strony oczu świadczą o tym, że wzrok wymaga korekty. Zdrowe oczy bowiem nie bolą i nie są zaczerwienione.

Zmęczenie oczu i problemy z ostrością widzenia

W przypadku zmęczenia oczu, zwłaszcza po siedzeniu przed komputerem, czytaniu czy długim prowadzeniu auta doraźną ulgę mogą przynieść krople do oczu. Ale jeśli tym dolegliwościom towarzyszą dodatkowo problemy z ostrością widzenia, nie zwlekajmy z wizytą u specjalisty, który wykona profesjonalne badanie wzroku i w razie potrzeby zleci korekcję okularową.

Nieostre widzenie

Każde pogorszenie lub zaburzenie widzenia powinno być sygnałem alarmowym i skłonić do kontroli. Takie objawy bowiem oznaczają, że potrzebujemy okularów.

Jakie są objawy problemów ze wzrokiem?

Falowanie prostych linii

Widzenie prostych linii jako falujących to niepodważalny sygnał, że oczy wymagają konsultacji lekarskiej. Takie zmiany często są związane z naturalnym procesem starzenia się organizmu, ale absolutnie nie wolno ich bagatelizować.

Dolegliwości oczu sygnalizują wiele schorzeń

Problemy z widzeniem nie zawsze są objawem wady wzroku. W ten sposób manifestuje się wiele innych schorzeń. Podczas profilaktycznej kontroli lekarz okulista często wykrywa inne choroby, jak zaćma, jaskra czy cukrzyca.

Jakie są objawy problemów ze wzrokiem?