Odkryj zalety powłok antyrefleksyjnych - Blog Optidotum

Blog

Odkryj zalety powłok antyrefleksyjnych

16 września 2020

Odkryj zalety powłok antyrefleksyjnych

Odkryj zalety powłok antyrefleksyjnych. Soczewka okularowa pokrywana jest wieloma warstwami różnych substancji, dzięki którym diametralnie poprawi się nam komfort widzenia.

Odkryj zalety powłok antyrefleksyjnych

Powłoki antyrefleksyjne na soczewkach działają w wielu wymiarach, by poprawić komfort widzenia i samego użytkowania okularów. Zwykła soczewka okularowa otrzymuje w ten sposób wyjątkowe właściwości i funkcje.

Odkryj zalety powłok antyrefleksyjnych

Wyjątkowy wygląd

Ponieważ okulary to obecnie supermodny dodatek, powłoki mogą stworzyć efekt „wow”. Obecnie na wybiegach modowych widzimy okulary przeciwsłoneczne z lustrzanymi powłokami w najróżniejszych kolorach.

Lepsze odparowywanie

Kiedy w chłodne zimowe dni wchodzimy do ciepłego pomieszczenia, na okularach osiadają drobne kropelki wody. To naturalne zjawisko wywołane jest różnicą temperatury otoczenia i soczewki. Dla odzyskania widoczności soczewki pokrywane są powłokami, które zmniejszają i oddzielają od siebie mikrokropelki wody. Dzięki temu, że krople są mniejsze, proces odparowywania przebiega szybciej.

Odkryj zalety powłok antyrefleksyjnych

Ochrona  antybakteryjna

Powłoki blokują też rozwój czynników chorobotwórczych na powierzchni soczewek okularowych. Takie właściwości mają dodatnie jony srebra o działaniu antyseptycznym. Są one nanoszone po obu stronach soczewek, aby chronić oczy przed infekcjami.

Ochrona antyseptyczna

Obecne w powietrzu bakterie, wirusy i grzyby osiadają na powierzchni soczewek okularowych, namnażają się dzięki pożywce, jaką stanowią organiczne zabrudzenia. Mogą przenosić się na twarz i prowadzić do schorzeń oczu i skóry. Mikrowarstwa jonów srebra działa antyseptycznie, bowiem dzięki niej powierzchnia szkieł jest niemal w 98% wolna od mikroorganizmów.

Odporność na zabrudzenia

Plastikowe soczewki przyciągają kurz i tłuste zanieczyszczenia. Zbierają się one na ich powierzchni i w ten sposób zmniejszają przejrzystość okularów i utrudniają skupienie wzroku. Powłoki mają za zadanie spowolnić proces brudzenia się okularów. Ich działanie polega na  odpychaniu unoszących się w powietrzu cząsteczek brudu.

Skonsultuj z optykiem

Wykwalifikowany optyk w profesjonalnym salonie przeprowadzi wywiad na temat naszego stylu życia i doradzi najlepsze rozwiązanie w zakresie powłok, by zapewnić nam najwyższy komfort widzenia i użytkowania okularów.

Odkryj zalety powłok antyrefleksyjnych