Korzyści wynikające z noszenia „zerówek” - Blog Optidotum

Blog

Korzyści wynikające z noszenia „zerówek”

22 grudnia 2021

Niejeden z nas pamięta, jak np. koledzy ze szkoły podstawowej śmiali się z noszenia okularów. Dzisiaj patrzymy na to inaczej. Okulary dodają użytkownikom szyku, stylu i elegancji. Nic więc dziwnego, że osoby bez wady wzroku także uzupełniają stylizacje o ten dodatek.

Określenie „zerówki” stosowane jest w odniesieniu do oprawek okularowych ze szkłami, które nie mają żadnych właściwości korekcyjnych. Ktoś spyta: „Skoro nie poprawiają widzenia, po co wydawać na nie pieniądze?”. Spieszymy z przedstawieniem 4 korzyści wynikające z noszenia „zerówek”.

1. Ochrona oczu

Nawet jeśli nie potrzebujesz okularów korekcyjnych, wciąż musisz odpowiednio dbać o zdrowie oczu.

„Zerówki” mogą zawierać specjalne powłoki, które ochronią nas przed szkodliwym światłem niebieskim. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla osób spędzających dużo czasu przed różnymi ekranami i monitorami.

Dostępne są również modele z dodatkową powłoką antyrefleksyjną. To często wybierane rozwiązanie ma na celu redukowanie odblasków, dzięki czemu jeszcze lepiej dbamy o jakość i komfort widzenia. To jedna z kilku korzyści wynikające z noszenia „zerówek”.

2. Nieodłączny, ponadczasowy dodatek

Dla osób bez wady wzroku „zerówki” są świetnym dodatkiem wzbogacającym każdą stylizację. Współczesne oprawki są lekkie, wygodne oraz wykonywane z coraz lepszych jakościowo materiałów, co zwiększa ich wytrzymałość. Dostępne są różne modele o wszelakich rozmiarach, kształtach, kolorach czy stylach. Z pewnością znajdziesz coś, co będzie pasować do twojej urody i osobowości.

3. Dodatkowe „punkty za mądrość” 😉

Noszenie oprawek niestety nie zwiększy twojej inteligencji, może jednak wpłynąć na to, jak odbierają cię inni ludzie. Według ankiety przeprowadzonej przez College of Optometrists 43% pytanych twierdzi, że okulary sprawiają, że ludzie wyglądają na mądrzejszych i lepiej wykształconych.

4. Sposób na wyrażenie osobowości

Okulary przeważnie są pierwszą rzeczą, jaką ludzie w tobie zauważają. Odważne, czarne oprawki to dowód, że śledzisz trendy, a szalone, kolorowe oprawki identyfikują cię jako prawdziwie kreatywną duszę. Jako że nasze osobowości są wielostronne, warto posiadać różne oprawki, tak by ich dobór do stylizacji czy nastroju mógł je odzwierciedlać.