5 kroków do wybrania najlepszych okularów do czytania - Blog Optidotum

Blog

5 kroków do wybrania najlepszych okularów do czytania

16 stycznia 2022

Dla większości z nas w końcu nadchodzi czas, kiedy zaczynamy potrzebować do czytania okularów korekcyjnych. Do wyboru są tysiące oprawek, soczewek i powłok – ta obfitość może aż przyprawiać o zawrót głowy! Doświadczenie będzie tym bardziej przytłaczające, jeśli nie wiesz, czego szukasz. Gdy kupujesz okulary do czytania w trosce o swoje wspaniałe oczy, to pamiętaj o kilku rzeczach, a zawsze uzyskasz to, czego chcesz i potrzebujesz. Poniżej przedstawiamy 5 kroków do wybrania najlepszych okularów do czytania, dzięki którym znajdziesz okulary trwałe, wygodne i odpowiednie dla ciebie.

1. Zadbaj o odpowiednią moc szkieł

W internecie znajdziesz wiele technik, testów i poradników pomagających w samodzielnym sprawdzeniu wady wzroku. Mimo to zawsze najlepszą możliwą opcją jest udanie się do okulisty lub optyka. Przebadanie oczu przez wykwalifikowaną osobę pozwoli na dobór szkieł odpowiednich do twoich indywidualnych potrzeb.

2. Zapytaj, z czego zrobione są soczewki

Wiele tanich drogeryjnych okularów do czytania jest wykonanych z lekkiego i niedrogiego plastiku, który łatwo pęka. Szukając pary o wysokiej jakości, koniecznie zapytaj, z czego wykonane są soczewki i wybierz materiał odpowiedni do twoich wymagań.

3. Dopytaj się o konstrukcję ramy

Gdy dobierasz oprawki, materiał, z którego są wykonane, jest przeważnie ostatnią rzeczą, o której myślisz. Chociaż plastikowe okulary prezentują wiele różnych stylów i kolorów w przystępnym zakresie cenowym, nie są to najtrwalsze opcje. Z kolei droższy tytan jest lekki i niezwykle trwały oraz elastyczny, co zapewnia wysoki komfort noszenia.

4. Sprawdź rodzaj zawiasów

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie okularów do czytania, jest zastosowanie zawiasów sprężynowych. Pozwalają one na wygodne, ale też bezpieczne dopasowanie, które nie rozciąga się z czasem. Ta elastyczność chroni oprawkę przed zgięciem czy złamaniem.

5. Nie przesadź z rozmiarem

Większość oprawek, które widzisz w drogeriach czy aptekach, jest bardzo wąska. W trakcie ich używania może to powodować bóle głowy oraz trudności w prawidłowym ułożeniu okularów. Mierząc oprawki, upewnij się, że dobrze dopasowują się nie tylko do kształtu twarzy, ale również do grzbietu nosa i uszu. Jeżeli już wcześniej miałeś wadę wzroku, a teraz dodatkowo pojawiły się problemy z widzeniem z bliska, to przemyśl kupno okularów z soczewkami relaksacyjnymi lub progresywnymi. Przed zakupem warto zapytać optyka, które rozwiązanie będzie dla ciebie najlepsze. Te 5 kroków, do wybrania najlepszych okularów do czytania choć banalne. może pomóc.